Mapy a tisk
Kartografické vydavatelství
tiskárna a grafické studio
tel.: +420 210 083 570 | info@zaket.cz
Žaket, Slánská 381/10, 163 00 Praha 6

Žaket - kartografické vydavatelství a tiskárna

Žaket nabízí tisk a knihařské zpracování komerčních tiskovin, kalendářů, knih, map a autoatlasů, nástěnných map, dále tisk map a tratí pro orientační sporty na běžné i speciální vodovzdorné materiály, pro lokální i mezinárodní akce.

Vydavatelství disponuje vlastní mapovou průběžně aktualizovanou digitální databází, dobře využitelnou pro rychlé dodávky mapových výřezů a map klientům na míru pro jejich prezentaci.

Historie a současnost firmy

Firma ŽAKET vznikla 1. března 1991 v Roztokách u Prahy a jako svou hlavní náplň měla kartografickou tvorbu map pro orientační běh. Jméno firma odvozuje od názvu časopisu, který majitel firmy Ivo Novák vydával v samizdatové podobě jako periodikum orientačních běžců. „Žaket" je ve sportovním slangu výraz vystihující stav, kdy ze sebe v závodě vydáte opravdu vše.

Tvorba speciálních a vysoce přesných map pro orientační běh byla dobrým základem pro průnik do další oblasti mapové tvorby, kterou tvořily plány měst. Během 90. let bylo třeba kartografickou činnost rychle rozšiřovat. Nejen co do šíře záběru, ale i co do struktury a rychlosti prací. Ruční zpracování map bylo nahrazeno počítačovým, a to urychlilo rozvoj grafické úpravy mapových děl. Vzniklo DTP pracoviště, které mohlo kromě vydávání map produkovat i externí tiskové a grafické zakázky. Skupina kmenových zákazníků firmy se rychle zvětšovala. Stejně jako počet zaměstnanců, mezi nimiž je stále mnoho aktivních orientačních běžců.

Rychlý rozvoj firmy umožnil zřízení vlastního polygrafického provozu, který zahájil činnost v únoru roku 1996. V současné době je většina produkce zpracovávána na pětibarvovém ofsetovém stroji formátu B2. O půl roku později zahájila provoz také vlastní knihárna, která od té doby zajišťuje převážnou část prací spojených s finálním zpracováním map a další dokončující zpracovávání jiných polygrafických zakázek. Nyní sídlí tiskárna v Praze 5-Jinonicích, v Řeporyjské ulici 1.

Kartografická tvorba se zaměřila převážně na oblast Prahy a tvorbu plánů českých měst. Tyto dvě linie firma rozšiřovala do roku 1998, kdy vyšla první z turistických map - mapa přírodního parku Džbán. Předznamenala rozšíření edičního plánu po roce 2000 o turistické mapy, automapy, autoatlasy, tématické mapy České republiky. Tuto skladbu edičního plánu udržuje firma Žaket dosud. V posledních letech využil Žaket svých zkušeností s tiskem na syntetické vodovzdorné materiály a převedl na vodovzdorný Tyvek svou edici cykloturistických a lyžařských map českých turistických regionů.

Distribuci map zajišťujeme v Praze a okolí sami, v regionech prostřednictvím lokálních distributorů.

Naše grafické studio sídlí spolu s obchodním a kartografickým oddělením na rozhraní Prahy 5 a 6 - na nároží Slánské a Plzeňské ulice. Studio nabízí kromě zpracování grafiky a zlomu textů také digitální tisk a tisk velkých formátů na inkjetovém plotru HP 5000. Produkujeme na něm zejména nástěnné a exteriérové mapy, postery, poutače, fotografie apod.

V současné době v obou provozech - kartografickém vydavatelství a tiskárně - pracuje přes 20 zaměstnanců, kteří jsou schopni realizovat libovolnou zakázku v oblasti tisku a navazujících oblastech. Zpracováváme zakázky od grafických a výtvarných návrhů přes sazbu a tisk až po dokončující zpracování - propagační materiály, kalendáře, katalogy, letáky, pohlednice, merkantilní tiskoviny a mapy na zakázku.

Naši zákazníci jsou v oblasti tisku zejména ze soukromého a neziskového sektoru: firmy, reklamní agentury, cestovní a realitní kanceláře, půjčovny aut, sportovní kluby. Pro obce a regiony zpracováváme aktuální městské a turistické mapy nebo propagační tiskoviny. Pro mnoho zákazníků zajišťujeme komplexní servis včetně dodávky propagačních předmětů.

Novinky

29.04.2024 - 14:43
19. ročník pětidílného seriálu orientačních běhů pro mládež i příchozí veřejnost, Dny s mapou v pražských lesoparcích - Žaket Pražský pohár žactva ...
23.01.2024 - 17:33
Právě teď..   Od ledna do března máme v tiskárně volněji, možná i Vy máte více času k zamyšlení. Využijte předsezóny, je to pravá doba na...
21.12.2023 - 11:43
Děkujeme všem našim zákazníkům za přízeň a letošní spolupráci. Přejeme Vám krásné klidné svátky a vše nejlepší v roce 2024!

Žaket bude...
14.11.2023 - 11:01
Prodloužený víkend začíná 17. listopadem, a my všem zájemcům o pochod Pražský Minimax připomínáme, že již nepokračujeme v jeho tradici. Můžete...